Litvánia fővárosában lassan újraindul az élet, de ez nem egyedi intézkedés, Európa egy része már nem tud tovább várni, és ha turisták nélkül is, de sok helyen májustól-júniustól már kinyithatnak a vendéglátóegységek. Vilniusban a távolságtartás érdekében a teraszokat, kerthelyiségeket vetnék be, ám sok a szűk utca és sikátor, ahol aligha férhetnek el az asztalok, bútorok. Ezért a városvezetés különleges rendelkezésre szánta el magát.
Már több mint százötven vendéglátóhely élne az elsőre furcsának tűnő, talán mégis élhető megoldással. Vilniusban ugyanis az újranyitásban nagy szerepet fognak kapni a teraszok, kiülős helyek, de sok vendéglő és kávézó kiszorulhatna a szórásból, mert az üzletük előtt nincs elegendő hely a terasz nyitásához.
Ezt viszont nem szeretné a városvezetés, ezért kitalálták, hogy egyelőre tizennyolc közterületet, teret – köztük a híres Katedrális teret – vetnek be, és a közeli kávézók, éttermek, bárok felállíthatják ott az asztalaikat, székeiket – írja a Guardian.
Persze feltétel, hogy közel legyen egymáshoz maga a hely és a tér, de ez egy kreatív megoldása lehet a távolságtartásnak, az al fresco étkezésnek, a vendéglátóhelyek megsegítésének is. Ráadásul a kihalt utcákra újból élet költözhet.
A koronavírussal kapcsolatos korábbi cikkeink:
- Remélhetőleg nyáron már csak egy rossz emlék lesz – Vendéglátósok a kialakult helyzetről
- Ez az egyetlen dolog, ami pillanatnyilag feledtetheti velem a koronavírus-járványt
- Külföldön élő magyarok mondják el, hogyan élik meg a járványt
- Egy trendelőrejelző szerint a koronavírus “tiszta lapot ad az újrakezdéshez”
- Egy terapeuta szerint nem kéne most nyomasztanunk egymást „motiváló” üzenetekkel
- Így kezdtem új időszámításba a koronavírus miatt
- Akár 2022-ig is szükség lehet a társadalmi távolságtartásra
- Öt film arra az esetre, ha már nagyon hiányzik az utazás
- Éppen az fog megmenteni, amit nemrég a pokolba kívántam
- „Ilyen gyorsan még semmi sem omlott össze körülöttem” – Gerendai Károly-interjú
- Íme hét, szívet melengető felajánlás vendéglátóhelyektől
- Karantén Kantin: jótékonysági receptgyűjtemény hazai gasztroarcoktól
- Még egy mód, amivel a hazai gasztrokultúrát segíthetjük
- Így nyit ki újra Olaszország május elejétől
- Izlandon azt ajánlják, öleljünk fákat, amíg tart az izoláció
- Ne add fel a reményt, üzenik a csodálatos hazai tájak
- Sokkal sötétebb jövőt jósol a légi közlekedésnek a Lufthansa, mint azt eddig hittük
- Semmelweisnek igaza volt! Egy bögrekollekció, ami reagál a koronavírusra
(Fotók: Getty Images, Unsplash)
post-korona | vilnius | post-karantén | litvánia | covid-19 | koronavírus-járvány
Egy jó tervhez is kellhet több perspektíva
–
Sulciová Silvia interjú
Skót nyár a ködös budapesti belvárosban – Ilyen a 2023-as év whiskyje
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!