Egy manhattani szövetségi bíróság hétfőn felhatalmazást adott az amerikai kormánynak arra, hogy az lefoglaljon két, Roman Abramovics orosz milliárdos tulajdonában lévő luxusrepülőgépet.
Azt viszont egyelőre nem hozták nyilvánosságra, hogy a kormány tudja-e, hol található jelenleg a 350 millió dollár értékű Boeing 787 Dreamliner és a 60 millió dolláros Gulfstream G650 ER. A kereskedelmi minisztérium annyit közölt, hogy a Gulfstream március 12-én Isztambulból Moszkvába, másnap pedig Tel-Avivba, majd március 15-én ismét Isztambulból Moszkvába repült. A Boeing március 4-én érkezett Dubajból Moszkvába.
Ez pedig épp elég alap volt a bíróságnak arra, hogy kijelentse,
a repülők megsértették az Oroszországra vonatkozó exportszankciókat.
Ez azt jelenti, hogy mivel a gépek az Egyesült Államokban készültek, Abramovicsnak exportengedélyre lett volna szüksége ahhoz, hogy Oroszországba repüljön velük.
Ezért a kereskedelmi minisztérium akár járatonként 328 121 dolláros pénzbírságot is kiszabhat Abramovicsra, vagy közel egymillió dollárra büntetheti a három repülésért. A milliárdost egyébként személyében nem szankcionálta az Egyesült Államok az Európai Unióval és Nagy-Britanniával ellentétben.
Abramovics negyvenegy milliárd forintos villáját a francia hatóságok foglalták le, az orosz oligarchákat érintő szankciók viszont nem akadályozták meg, hogy újabb rekordra emelkedjen a Nagy-Britanniában élő milliárdosok száma és vagyona.
(Forrás: Reuters, képek: Wikimedia Commons, Gulfstream)
szankció | magánrepülő | oligarcha | orosz oligarcha | egyesült államok | roman abramovics
Egy jó tervhez is kellhet több perspektíva
–
Sulciová Silvia interjú
Skót nyár a ködös budapesti belvárosban – Ilyen a 2023-as év whiskyje
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!