A Magyar Nemzet értesülései szerint Magyarország is csatlakozik az európai enyhítésekhez, májusban újraindulhat a belföldi turisztika és a vendéglátás is. Túl gyors lenne a fellélegzés, netán most kezdődik a húzd meg-ereszd meg taktika, és a szigorított-enyhített szakaszok váltakozására kell berendezkednünk? Egy biztos, a maszkviselési szabályokon túl egyéb változásokkal is számolnunk kell nekünk, és az egész világnak.
Jelenleg csak a fővárosban kötelező az üzletekben a maszkviselés, de ezt kiterjesztik az egész ország területére is. Nemzetközi ajánlások mentén indulhat újra részben a megszokott élet, változhatnak az időseknek előírt vásárlási idősávok, növelhetik az üzletek nyitvatartási idejét is.
A kijárási korlátozások miatt látogatható üzletfajtákon is bővítenek, azok is kinyithatnak, akik eddig kényszerpihenőn voltak. Játékboltok, ruhaüzletek, könyvesboltok fogadhatják vásárlóikat, ha hivatalossá válnak a rendelkezések.
A leginkább megtépázott szektor, a vendéglátó- és szállodaipar, nekik az egész 2020-as év döcögősen indult, amióta pedig nincs kedv szerinti átjárás az országok között, gyakorlatilag megbénult ez az ágazat. Bár sokan sokféleképp próbáltak legalább a felszínen maradni, bizonyára sok szeretett helytől el kell majd búcsúzni, félretett tőke nélkül még vegetálni is nehéz, ráadásul nem készült még mentőcsomag az ágazat rehabilitációjára.
A válságkezelés most az újraindulásban fog manifesztálódni, hiszen májusban a vendéglátóhelyek és a szállodák is megnyomhatják a restart gombot.
Az arcmaszk használata minden bizonnyal kötelező lesz, és a távolságtartásra is figyelni kell mind a vendégeknek, mind a vendéglátóknak. Különleges feltételeket kell majd teremteniük az üzletekben, amennyiben megindul ismételten a helyszíni fogyasztás.
Az asztalok számának csökkentésére, speciális higiéniai szabályok betartására lehet számítani.
A híreket vegyesen fogadjuk, vegyes lesz valószínűleg a kijárási kedv is, ráadásul a nemlétező turisták miatt nagyon nehéz helyzetbe kerülnek azok a vállalkozások, melyek kizárólag rájuk számítottak, vagy a forgalom nagyobb százalékát a külföldiek generálták. A fővárosi felsőkategóriás szállodák sem lélegezhetnek fel, a belföldi turisztika viszont meglehet, hogy fontosabbá válik, mint valaha.
A koronavírussal kapcsolatos korábbi cikkeink:
- Remélhetőleg nyáron már csak egy rossz emlék lesz – Vendéglátósok a kialakult helyzetről
- Ez az egyetlen dolog, ami pillanatnyilag feledtetheti velem a koronavírus-járványt
- Külföldön élő magyarok mondják el, hogyan élik meg a járványt
- Egy trendelőrejelző szerint a koronavírus “tiszta lapot ad az újrakezdéshez”
- Egy terapeuta szerint nem kéne most nyomasztanunk egymást „motiváló” üzenetekkel
- Így kezdtem új időszámításba a koronavírus miatt
- Akár 2022-ig is szükség lehet a társadalmi távolságtartásra
- Öt film arra az esetre, ha már nagyon hiányzik az utazás
- Éppen az fog megmenteni, amit nemrég a pokolba kívántam
- „Ilyen gyorsan még semmi sem omlott össze körülöttem” – Gerendai Károly-interjú
- Íme hét, szívet melengető felajánlás vendéglátóhelyektől
- Karantén Kantin: jótékonysági receptgyűjtemény hazai gasztroarcoktól
- Még egy mód, amivel a hazai gasztrokultúrát segíthetjük
- Így nyit ki újra Olaszország május elejétől
- Izlandon azt ajánlják, öleljünk fákat, amíg tart az izoláció
- Ne add fel a reményt, üzenik a csodálatos hazai tájak
- Sokkal sötétebb jövőt jósol a légi közlekedésnek a Lufthansa, mint azt eddig hittük
- Semmelweisnek igaza volt! Egy bögrekollekció, ami reagál a koronavírusra
(Fotók: Unsplash, Getty Images)
szállodaipar | vendéglátás | belöldi turizmus | koronavírus-járvány | étterem | újranyitás
Egy jó tervhez is kellhet több perspektíva
–
Sulciová Silvia interjú
Skót nyár a ködös budapesti belvárosban – Ilyen a 2023-as év whiskyje
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!