Chicagótól Chiléig összegyűjtöttünk négy olyan bámulatos szállodát, amely akár önmagában úti cél lehet.
Hoxton Hotel, Chicago
Portland és Brooklyn után a szeles, vagyis inkább magyar városban nyílt meg az Egyesült Államok harmadik Hoxtonja.
A chicagói Hoxton máris lekörözi két testvérét abban, hogy a brand történetében először ott ejtőzhetünk tetőtéri medencében, kényeztethetjük magunkat wellness-stúdióban, és ez az egység kapott egy kétemeletes közösségi irodát is, amit természetesen nem a szállóvendégek számára alakítottak ki.
A tervezők meghagyták a száznyolcvankét vendégszobás hotel indusztriális jellegét, így a betonmennyezet mellett a raktár stílusú ablakok emlékeztetnek az épület ipari múltjára, míg az otthon melegéért a fehérre és halvány rózsaszínre mázolt falak felelnek.
A kényelemhez és a hangulathoz múlt század közepi bútorok, sárgaréz lámpákkal díszített ágyak, valamint a chicagói művész, Cody Hudson által tervezett szőnyegek és ágyneműk járulnak hozzá, illetve a helyi galériákkal együttműködve a litográfiáktól a festményekig több mint háromszázötven műalkotás és egyéb régiségek díszítik a helyiségeket.
The Thief, Oslo
Az a klasszikus eset, amikor a szállás nem csak egy hely, ahová a lehető legkésőbb érkezünk, és ahonnan a leghamarabb távozunk. Az elég formabontó módon A Tolvaj névre keresztelt szálloda ugyanis egy utazás fénypontja is lehet, ezt pedig teljesen egyedi koncepciójának köszönheti.
A szálló azért kapta a nevét, mert a környék a 18. században tolvajok és egyéb alvilági elemek menedékének számított. A Tjuvholmen, azaz Tolvaj-sziget manapság a város egyik legtrendibb pontja, kortárs múzeumokkal, Instagram-kompatibilis kávézókkal és éttermekkel, friss építészettel teli negyed, szóval a The Thief nagyon passzol oda.
A formabontás, a minőség és a kreativitás minden négyzetcentiméterét áthatja, a konyhától a lakosztályok dizájnján át a programokig.
A The Thief étterme, a Thief Foodbar Oslo tíz legjobb étterme közé tartozik. David Taylor festménynek is beillő fogásokat alkot, mindegyik képes színt csempészni a norvég mindennapokba. A skandináv konyha irányvonalainak megfelelően igyekeznek lokális alapanyagokkal dolgozni.
Soori, Bali
A divatos kávézókkal és üzletekkel telített népszerű Canguutól fél órán át kell nyomnunk a pedált, hogy a boltokat és az éttermeket fokozatosan felváltsa a békés rizsteraszok, a hagyománytisztelő falvak és a csendesebb strandok sokkal inkább megindító látványa.
A kifinomult és modern stílusú épületet maga a tulajdonos, az építészként dolgozó Soo K Chan álmodta meg. Az igazán megnyugtató pihenés érdekében a dizájnban a vízszintes és függőleges vonalak, a kő és a víz, a természetes textúrák, valamint a szürke árnyalatai dominálnak. A parkosított kertet úgy alakították ki, hogy elősegítse a hűvös levegő áramlását, ezért a resortban, illetve a medence környékén sem kell tartanunk a fullasztó melegtől,
ráadásul az egész épületkomplexumnak minimális a környezetre gyakorolt hatása.
Az összesen negyvennyolc minimalista luxusvillát magáénak tudó Soori valamennyi épületéhez, illetve lakosztályához saját szabadtéri lounge, étkező és medence tartozik. A hatalmas Mountain View villák az igazán figyelemre méltóak: a minibárral és mindenféle technikai csodával felszerelt lakosztályában a rizsteraszok és a békésen figyelő Batukara-hegy vonulatainak látványára ébredhetünk a királyi méretű ágyon, kívánságunkat pedig huszonnégy órán át komornyik lesi, és még klasszikus esőzuhanyt is vehetünk.
Puro Vik, Chile
Az üvegbungalók mindegyike egyedi hangulattal és dizájnnal lepi meg a vendéget, legyen szó a 18. századi Franciaországot idéző bohém motívumokról, a 19. században Japánban ismertté vált Hirosige Utagava művészete előtti tisztelgésről, vagy a 20. századra jellemző pop art stílusjegyekről. A fürdőszobákban sem maradtak adósak a kreativitással: mindegyik szobához tartozó fürdőben különböző típusú márványt találunk.
Ezek a kis házak a romantika jegyében két főre optimalizáltak, éjszakánként ezerszáz dollárba kerülnek.
A szállás legfőbb vonzereje a susogó fákkal, méltóságteljes hegyekkel és szőlőtőkékkel megrajzolt pazar panorámája mellett a verandán elhelyezett kádja, melyet ideális esetben naponta kétszer használ a vendég: napindítóként reggel, illetve egy pohár bor és a naplemente társaságában kora este – ennél romantikusabb programot aligha lehet elképzelni a völgyben. Apropó romantika: felvetődhet a kérdés, hogyan bújhatunk el egy üvegházban, hogy a négy fal mögött történő dolgok ne a nyilvánosság előtt történjenek.
Nos, nem kell aggódni, mert mindegyik szobához sötétítő is tartozik.
(Fotók: Soori Bali, Dezeen, The Thied, Travelandleisure.com)
chile | oslo | bali | kreatív | szálloda
Ezzel a tíz fantasztikus dizájntárggyal a legmenőbb hellyé teheted az otthonod
10+1 ikonikus és gyönyörű lámpa, ami garantáltan feldobja az otthonod
Beköszöntött a tél, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 14. száma. Mit találunk benne? Kajakkal bejárjuk Grönland izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik leghíresebb párterapeutájával, Esther Perellel, és a Netflix által világhírűvé vált dél-koreai séffel, Jeong Kwannal, motorral részt veszünk a Balkan Rallyn, és beszélgetünk Kelecsényi Milán férfiruha-készítővel is. A Dél-afrikai Köztársaságban teszteljük, milyen az új AUDI Q8, és elbeszélgetünk a zoknik Rolls Royce-át gyártó Iszató Nisigucsival is. Elmegyünk egészen Kenyáig, hogy elefántokat nézzünk, az Őrségben kipróbáljuk, milyen a régió legújabb kabinháza, a Kástu, bemutatjuk a Déryné Kenyeret, a város új pékségét, teszteltjük az új elektromos KIÁt, ezen kívül pedig találkozunk még Berki Blanka topmodellel, Áron Eszter divattervezővel és sokan másokkal. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!