Ha csak egy emberre hallgatunk a koronavírus kapcsán, az legyen Jane Goodall

A világhírű etológus, békenagykövet és főemlőskutató Jane Goodall sem hallgatta el a véleményét a járványról, ráadásul a nyolcvanöt éves angol kutató korántsem látja annyira sötéten a ránk váró jövőt. Egy videóüzenetben beszél önkéntes izolációról, összefogásról, az egészségünk megőrzésének fontosságáról és a lelassulásról. 

Ha van olyan kivételes koponya és nagyszerű ember, akinek minden lépése, tette és mondata arany, az éppen Jane Goodall. 2019-ben sokunkat érte olyan szerencse, hogy a Sziget fesztiválon végighallgathattuk inspiráló és gondolatébresztő előadását. A kora ellenére még mindig nagyon aktív kutató és békenagykövet személyisége, határozottsága és mindenkit kanapéba szegező tudásával átitatott higgadtsága éppen az, amire ezekben az átmeneti, instabil időkben szükségünk van.

Goodall maga is angliai otthonából beszél a világ többi részéhez, hiszen tudja jól, hogy a közösségi távolságtartás a járvány lelassításának egyik legfontosabb tényezője. „Frusztráló, de egészségesnek kell maradnom. Még rengeteg a tennivalóm, mielőtt meghalnék” – mondta.

Elhihetjük, hogy ha ő, egy ennyire fontos, világhírű, tudományos munkát végző etológus és antropológus is otthon marad, akkor ez tényleg fontos lépés a szebb jövő érdekében.

Kiemelte, hogy bárki lehet fertőzött. Attól függetlenül, hogy nem tapasztal magán tüneteket, hordozza a koronavírust, így tényleg az egyetlen jó döntés az otthon maradás, a társas tevékenységek felfüggesztése.

Jane Goodall 1965-ben Tanzániában

A békenagykövet üzenetében érzékenyít és tényeket közöl a sajnálatos vadállat-kereskedelemmel és az orvvadászattal kapcsolatban, hogy elhatárolódik mindazoktól, akik kifejezetten a kínaiakra, ázsiaiakra fogják ezeket a tevékenységeket. Fel kell venni a harcot az illegális állatkereskedelemmel szemben, és ha szomorú is az apropó, de legalább beszédtéma lett ez is. Beszédét egy esszenciális gondolattal zárja:

"Együtt átvészelhetjük ezt a nehéz időszakot, és megtanulhatjuk, mi az igazán fontos az életben: a család, a barátság, a szeretet és mindenekfelett: az egészségünk."

A videó magyar felirattal ezen a linken nézhető meg.

A koronavírussal kapcsolatos korábbi cikkeink:

(Fotók: Getty Images, Unsplash)

 

koronavírus-járvány | etológia | tanácsok | jane goodall | koronavírus

FOLYTASD EZZEL

Hét dolog, amit ki kell próbálnod a legszebb horvát nemzeti parkban

Nagyvárosi kalandor a Volvótól

Rendeld meg a Roadster magazin 19. számát!

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa